Carțile care apar sub sigla Editurii ASE sunt difuzate prin Libraria ASE, aflata la intrarea in Cladirea „Virgil Madgearu” din Calea Dorobanților nr. 15-17, si prin intermediul site-ului Editurii ASE, in care este inclusa o Librarie online. In acest fel este asigurata atat vizibilitatea publicațiilor pe internet, cat si desfacerea catre cititorii din tara si din strainatate interesati de ultimele aparitii din domeniile stiintifice specifice universitații noastre. Cartile aflate in stoc pot fi comandate online, ele fiind expediate prin intermediul Postei Romane.

Pentru toate cartile Editurii ASE este respectata Legea depozitului legal: lucrarile sunt transmise catre Biblioteca Nationala a Romaniei si catre Biblioteca Metropolitana Bucuresti. De asemenea, exista un protocol de colaborare intre Biblioteca ASE si Biblioteca Centrala Universitara „Carol I”, conform caruia toate lucrarile Editurii ASE intra in colecțiile BCU din Bucuresti. Prin intermediul schimbului interbibliotecar, carțile si revistele Editurii ASE sunt distribuite catre bibliotecile partenere din tara si din strainatate.